Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bohyně světla Démétér

29. 12. 2006
Řecko - v Římě zvaná Ceres
16 * mateřství * sklizeň * tajemství

Moderní archetyp: Matka, jejíž svět se točí jen kolem jejích dětí.
SYMBOL: Pšeničný nebo obilný snop - pluh - srp - Venušin pahorek
Mezi její symboly patří převrácený trojúhelník, používaný jako znázornění ženských genitálií. Podobá se písmenu delta řecké abecedy. Její jméno Demeter znamená "matka". Tento tvar, představující ženské genitálie jako bránu zrození, smrti i sexuální rozkoše, měly vstupní dveře do hrobek. Tak byl symbolicky znázorněn návrat do lůna Matky.
S Démétér souvisí i zasvěcování do eleusínských mystérií. Mnoho z rituálů, které byly součástí jejího kultu, převzalo pozdější křesťanství, jako například přijímání chleba (hostie) jako symbolu Kristova těla, pití vína jako symbolu krve Spasitelovy. Součástí eleusínského kultu však zřejmě byly i sexuální rituály.
Její archetyp je živý i dnes ve formě pečující a ochranitelské mateřské náruče. Když je matka jejího typu dětmi opuštěna, cítí se oloupena a ztrácí smysl života.
POSELSTVÍ:
Zdá se, že nyní je vaším úkolem objevit v sobě mateřskou pečující stránku ženství. Vaše citová podpora a vyspělost má moc druhé potěšit a dát jim víru, kterou teď potřebují.Život se zde odehrává na své nejzákladnější úrovni.
Aby byl zachován, je člověku třeba potravy, příbytku a citové podpory. Pokud se vám těchto zásadních atributů k zachování života nedostává, požádejte Démétér o pomoc.
AFIRMACE:
Cit i radost ke mě přicházejí v bohaté míře.
S láskou ochraňuji i pečuji.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>