Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bohyně světla

29. 12. 2006
14 * královna nebes * manželka * manželství * rodina
    Moderní archetyp: Manželka, jejíž vědomí vlastní hodnoty je závislé na společenském postavení a úspěchu manžela.
    SYMBOL: Paví pera - kukačka - lastura
Héra byla Diovou manželkou. Je strážkyní manželského slibu a rodiny a symbolizuje "duši ženy". Je nazývána Matkou všech lidí, Božským světlem, Rádkyní a Tou, která kárá.
    Zraněná kukačka, která je jedním z jejích symbolů, je podoba, kterou na sebe vzal Zeus, aby ji svedl. Symbol pavích per s pavími oky naznačuje, že používala všemožných způsobů, jak být Diovi neustále v patách, aby "viděla", co činí. Její chrámy byly vybaveny bleskosvody, aby zneškodnily Diovy blesky, které po ní čas od času vrhal.
    Jejich manželství bylo bouřlivé, protože Zeus jí byl bez ustání nevěrný a Héra byla žárlivá a pomstychtivá. Jde o symbolický střet matriarchátu a patriarchátu.
    POSELSTVÍ:
Manželství, partnerství a rodina. To jsou klíčová slova této karty. Představují dobré i zlé, které s těmito tématy souvisí. Možná dáte přednost uvážlivosti a rozumu před typickou Héřinou reakcí. V každém případě tím získáte víc.
    Možná budete vyzváni, abyste za svůj vztah přijali dlouhodobou zodpovědnost. Přijetím tohoto závazku můžete získat významnější společenské postavení. To od vás bude vyžadovat královsky vznešené jednání, stejně jako připravenost myslet na druhé, přitom však nezapomínat na své vlastní potřeby.
    AFIRMACE:
Domov je mým královstvím, o něž se starám s láskou a moudrostí.
Můj milovaný partner stojí po mém boku a sdílí se mnou dobré i zlé.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kopírovaní

(Marcela, 25. 4. 2007 8:29)

To nedokážeš vymyslet vlastní text a jen opsat knížku.....to moc lidni nezajímá,chctěj slyšet i jiný názory...!!!!